admin_template

Konferencje i debaty

Paź
29

IMPACT - Chcemy inwestować w czystą energię - odsłona pierwsza

img-20211027-134134.jpg
img-20211027-153053.jpg
img-20211027-145558.jpg

W środę w Poznaniu rozpoczął się kongres Impact’21, czyli jedno z największych i najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W środę 27 października w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczął się kongres Impact’21. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele największych globalnych firm, politycy, samorządowcy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci.

Gościem specjalnym pierwszego dnia kongresu była kandydatka na prezydenta USA, pierwsza dama i szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton. Clinton podczas swojego wystąpienia mówiła m.in. o zmianach klimatycznych, równouprawnieniu, czy pandemii koronawirusa.

Byłem jednym z prelegentów i wziąłem udział w dyskusjach:

  • "Jak finansować politykę klimatyczną? zielona energia w miastach”
  • "Zielona energia przyszłości polskie miasta i regiony stawiają na wodór"
  • "Edutech – liderzy cyfryzacji"

Podczas debat mówiłem m.in. o środkach jakie były i będą przeznaczane na inicjatywy związane z ochroną klimatu i Zielonym Ładem.

W poprzedniej perspektywie unijnej z WRPO przekazaliśmy ponad 90 mln euro na działania. Dbaliśmy i dbamy o to, aby emisja gazów cieplarnianych była niższa. Na pewno będziemy stawiali na magazynowanie energii, która będzie stanowić jedną z podstaw dla rozwijającego się regionu, jakim jest Wielkopolska. Chodzi między innymi o zielone technologie wodorowe. To czysta energia i chcemy w nią inwestować. Z kolejnej perspektywy unijnej na lata 2021-2027 na ochronę klimatu i odnawialne źródła energii zostanie w Wielkopolsce przeznaczonych ponad 200 mln euro.  

Dwudniowy kongres Impact'21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.