LOGO

O mnie

dsc-8079.png

Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - samorządowiec Północnej Wielkopolski.

Absolwent studiów MBA - Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną oraz studiów Executive MBA dyplom akredytowany przez Apsley Business School – London. Studia magisterskie ukończone na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek ekonomia. Posiada kwalifikacje dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Na wniosek Wojewody Mazowieckiego odznaczony w 2014 r za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego: BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI.

Od listopada 2018 roku jest członkiem zarządu województwa wielkopolskiego, odpowiada również za kontakty z Wielkopolską Radą Trzydziestu (WR30) czyli przedstawicielami organizacji samorządu gospodarczego. Od września 2020 r jest członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Od sierpnia 2022 roku członek Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego działającej przy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Od 2010 roku (przez dwie kadencje) radny Rady Miasta Piły, przewodniczył komisji gospodarki miejskiej. Przez blisko 23 lata prowadził działalność gospodarczą i był również członkiem Business Centre Club oraz Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Członek Zarządu i z-ca Przewodniczącego Związku Międzygminnego PRGOK 2014 - 2018, Radny Rady Miasta Piły Kadencji 2010 - 2014 i 2014-2018 (Przewodniczący KGM). Członek Zarządu LGD “Krajna nad Notecią” do 2018r.

Przedsiębiorca 1996 - 2018, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Uczestników Ruchu Drogowego “Świadomy Bezpieczny” 2013 - 2018, inicjator wielu akcji m.in. Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza w Północnej Wielkopolsce,  #ZARAŻAMYDOBROCIĄ - akcja z dobrego serca podjęta wspólnie z senatorem Mieczysławem Augustynem i z Pilskim Bankiem Żywności czyli zbiórka pieniędzy wśród wielkopolskich przedsiębiorców oraz wszystkich innych osób dobrego serca, które w 100% zostają przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej dla osób ubogich w północnej Wielkopolsce oraz osób, które na co dzień zajmują się wydawaniem żywności ubogim.

Autor książek oraz publikacji. Inicjator wielu turniejów piłkarskich, jak i szachowych. Współpracując z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, policją, klubami sportowymi i szkołami, wspiera swoimi działaniami i nierzadko pomocą materialną szereg społecznych akcji ukierunkowanych na propagowanie dobrych postaw, sportu, kultury i bezpieczeństwa najmłodszych, ale także na ich rozwój intelektualny. W wolnym czasie lubi oddać się grze w tenisa, bieganiu, jak i pływaniu... również jako sternik motorowodny.

Jednostki podległe Członkowi Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jackowi Bogusławskiemu

w kadencji 2018-2023

  • Departamenty:

Departament Gospodarki

Departament Zarządzania Środowiskiem i Klimatu

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku 

Departament Sportu i Turystyki

  • Wojewódzkie samorządowe jednostki organizacyjne:

Zamek Wielkopolski w Rokosowie 

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Na podstawie uchwał Sejmiku Województwa Wielkopolskiego: