LOGO

Konferencje i debaty

Lis
05

Edukacja dla wodoru

wielkopolska-dolina-wodorowa-edukacja-dl.jpg

W czwartek 4 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu w ramach cyklu spotkań „Wielkopolska – kierunek wodór” odbyła się konferencja „Wielkopolska Dolina Wodorowa – Edukacja dla wodoru”, która zgromadziła wielu samorządowców, przedsiębiorców, naukowców oraz uczniów z całego regionu. 

Wielkopolska jako jeden z pierwszych regionów w Polsce podjął działania w obszarze budowy regionalnego ekosystemu wodorowego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Regionalnej Strategii Innowacji dla Wielkopolski 2030 wśród celów wskazał rozwój gospodarki zeroemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem wodoru, dodatkowo w lipcu podpisano deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

Uczestnicy czwartkowej konferencji dowiedzieli się m.in. o Sektorowym Porozumieniu Wodorowym, możliwościach pozyskania dofinansowania na rozwój projektów wodorowych, neutralnych klimatycznie miastach przyszłości na przykładach Wiednia i Sztokholmu, czy działaniach Samorządu Województwa Wielkopolskiego w obszarze ekosystemu wodorowego. Wydarzenie było podzielone na trzy równoległe panele eksperckie – Jednostki Samorządu Terytorialnego, Naukę i Firmy.

Podczas wydarzenia była też możliwość zobaczenia samochodu na ogniwa paliwowe Toyoty Mirai II generacji. 

Serdecznie zachęcam do zapoznania sie ze skrótem mojego wystąpienia dotyczącego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej i działań Samorządu dotyczących wdrażaniu gospodarki wodorowej, które przedstawiłem w trakcie konferencji, szczegóły w załączniku.