admin_template

Aktualne nabory wniosków

Lis
16

Konkurs Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”

konkurs-na-najwieksza-wielkopolska-pyre-.jpg

Szanowni Państwo, mieszkańcy województwa wielkopolskiego,

Zapraszam na rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry” organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. Do konkursu można zgłaszać pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego. Pyra musi być zgłoszona przez uczestnika, w którego gospodarstwie została wyhodowana oraz pochodzić z bieżących zbiorów, a jadło być przygotowane  z pyry w dowolnej formie kulinarnej. 

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2021 roku – start o godz. 12:00, na Hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 9.

Od 12:00 do 13:00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe, czyli ważenie ziemniaków oraz rejestracja potraw z ziemniaków.

Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. wspólne pieczenie placków ziemniaczanych, animacje dla dzieci, występy artystyczne, możliwość zakupu produktów od kół gospodyń wiejskich.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w kategorii na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkursu i zachęcam do udziału.