LOGO

Konferencje i debaty

Paź
10

W Kaliszu o klimacie

konferencja-klimatyczna.jpg
konferencja-klimatyczna2.jpg
nagrody.jpg

Dynamicznie realizuję pionierski cykl konferencji Wielkopolskie rozmowy o klimacie, których jednym z najważniejszych celów jest usystematyzowanie najistotniejszych potrzeb środowiskowych naszego Regionu.

Pod koniec września została zorganizowana w UMWW w Poznaniu IV Konferencja Klimatyczna: Jak sprostać wyzwaniom służącym ochronie klimatu? Możliwości finansowania i dobre praktyki”. Gościliśmy znakomitych specjalistów, w tym prelegentów z Ministerstwa Rolnictwa, Środowiska i Ochrony Klimatu, Kraju Związkowego Branderburgia.

Zadeklarowałem, że zależy nam na tym, aby zarówno starostowie powiatów, jak i włodarze wielkopolskich gmin mieli szeroki dostęp do aktualnej sytuacji prawnej, najlepszych praktyk i wyzwań związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej w 2050 r.

7 października 2022 r. odbyła się w Kaliszu V Konferencja: „Wyzwania klimatyczne i środowiskowe w JST oraz zakładach komunalnych”, które stanowią świadectwo troski o środowisko przyrodnicze i ochronę klimatu oraz pełnią bardzo ważne ogniwo regionalnego systemu adaptacyjnego i mitygacyjnego. Podczas konferencji przekazałem dobre wieści, dotyczące zaproszenia Województwa Wielkopolskiego przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska do negocjacji dofinansowania przedsięwzięcia pod nazwą wdrażanie strategii neutralności klimatycznej Wielkopolski Wschodniej 2040.