admin_template

Konferencje i debaty

Paź
29

IMPACT - Chcemy inwestować w czystą energię - odsłona druga

img-20211028-144251.jpg
img-20211028-125959.jpg
img-20211028-133305.jpg

Czwartek 28 października był drugim dniem kongresu Impact’21, czyli jednego z największych i najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tego dnia wziąłem udział w dyskusji poświęconej roli wodoru w osiągnięciu neutralności węglowej do 2050. Mówiłem, że niskoemisyjny wodór jest obecnie ważną inicjatywą dla krajów na całym świecie, dla ekspertów ds. klimatu zielony lub odnawialny wodór — wytwarzany z elektrolizy wody zasilanej energią słoneczną lub wiatrem — jest niezbędny dla neutralności klimatycznej. Znajduje się on we wszystkich ośmiu scenariuszach zerowej emisji netto Komisji Europejskiej na rok 2050. 

Jako przedstawiciel Województwa Wielkopolskiego - regionu gospodarza Impactu miałem przyjemność otworzyć panel Urban Next i opowiedzieć o smart społeczeństwie w Wielkopolsce. Mówiłem o tym, że jeśli chcemy budować zdrowe i otwarte na nowe i nowych społeczeństwo, a przyjmowane rozwiązania cyfrowe muszą to ułatwiać, to w centrum zawsze musimy stawiać człowieka rozumianego jako osobę a nie bezimiennego użytkownika.

Omówiłem też temat trzech, jak się wydaje, kluczowych trendów. 

  • TREND PIERWSZY - zmiany klimatu
  • TREND DRUGI - inteligentne miasto po Covidzie
  • TREND TRZECI - Mobilność miejska

Społeczeństwo musi być gotowe i otwarte na zmiany. Wyjątkowo dogodne położenie Wielkopolski pomiędzy Warszawą a Berlinem sprzyja rozwojowi multikulturowości regionu. Różnorodność kulturowa ma w Wielkopolsce swoją pozytywną i zacną historię. Zapraszamy do Wielkopolski wszystkich ludzi otwartych na zmiany.