admin_template

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

Maj
15

NIEMIECKIE CENTRUM WODOROWE

W listopadzie 2019 roku dwunastoosobowa delegacja z Wielkopolski, której miałem przyjemność przewodniczyć, udała się z wizytą do Wiesbaden i Frankfurtu nad Menem, wiodących ośrodków niemieckich jeśli chodzi o prace nad technologiami wodorowymi. Spotkaliśmy się z naszymi partnerami – przedstawicielami władz Hesji w Ministerstwie Gospodarki, Energetyki, Transportu i Mieszkalnictwa, a przede wszystkim po raz kolejny poznawaliśmy stosowane przez Niemców technologie produkcji ekologicznego wodoru, jakie stosowane są w Wiesbaden i Allendorf.

Cennym doświadczeniem bez wątpienia była wizyta w stacji napełniania wodoru „ESWE H2-Filling Station” oraz firmie Viessmann, która jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych, gdzie przedstawiono produkt do ogrzewania wodorem – VITOVALOR.

Po raz kolejny potwierdziliśmy zainteresowanie z naszej strony rozwojem technologii wodorowych oraz promocji przyjaznych wodorowym inwestycji lokalnych samorządów. Zdobyliśmy również kolejnych partnerów w naszym dążeniu do rozwoju systemu technologii nisko i zeroemisyjnych.

04.jpg
03.jpg
01.jpg