admin_template

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

Lis
16

Marka Wielkopolska na targach Space Tech Expo Europe

img-20211116-wa0009.jpg
img-20211116-wa0015.jpg
img-20211116-wa0008.jpg

Od 16 do 18 listopada trwa wystawa Marki Wielkopolska w trakcie odbywających się w niemieckiej Bremie targów Space Tech Expo Europe. Marka Wielkopolska jest obecna na targach w ramach projektu „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków WRPO 2014+ . Mam przyjemność przewodniczyć wielkopolskiej delegacji.

W trakcie trwającej 3 dni imprezy przewidziane są liczne spotkania wielkopolskich przedsiębiorców i naukowców z zagranicznymi partnerami. Space Tech Expo Europe to największe na kontynencie wydarzenie poświęcone łańcuchowi dostaw i inżynierii w zakresie produkcji, projektowania, testowania i usług inżynieryjnych dla statków kosmicznych, podsystemów i komponentów kwalifikujących się do wykorzystania w przestrzeni kosmicznej. Wystawa i konferencja przyciągają tysiące liderów przemysłu, decydentów, inżynierów i kupujących, którzy spotykają się z producentami w całym łańcuchu dostaw dla komercyjnych, rządowych i wojskowych przestrzeni kosmicznych. Profil wystawców idealnie wpisuje się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Wielkopolski - „Przemysł jutra” rozszerzony o „Przemysł lotniczy i technologie kosmiczne” zapisami nowej Regionalnej Strategii Innowacji dla Wielkopolski 2030 (RIS 2030) przyjętej przez Zarząd WW w dniu 29 grudnia 2020 roku.

- Obecność naszego regionu, naszych przedsiębiorców i naukowców na tak ważnej imprezie targowej jest szansą na nawiązanie relacji z zagranicznymi partnerami. Cieszę się, że kolejny raz Samorząd Województwa Wielkopolskiego łączy przedstawicieli różnych środowisk i pomaga zaistnieć na arenie międzynarodowej.

Na wspólnym wielkopolskim stoisku obecni są m.in. przedstawiciele takich firm jak:

  • DevPark - firma dostarczająca światowej klasy aplikacje w PHP i Java, Java Script dla klientów w Europie, USA, Azji.       
  • ITTI - firma informatyczna, której głównym celem jest tworzenie i dostarczanie innowacyjnych aplikacji oraz dedykowanych rozwiązań programistycznych dostosowanych do potrzeb klienta.
  • NGK Pharma - polski producent i dostawca nowoczesnych rozwiązań logistycznychi elektronicznych stosowanych w sprzedaży aptecznej.

Dodatkowo obecna jest Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, która od ponad 26 lat reprezentuje interesy polskich i zagranicznych firm z różnych branż.

Na naszym regionalnym stoisku nie zabrakło również młodych przedstawicieli świata nauki - studenckie koło naukowe PUT Rocketlab z Politechniki Poznańskiej, które od 2018 roku prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie napędów rakietowych, rakiet sondujących i urządzeń komunikacyjnych.

Pod wrażeniem osiągnięć naszych młodych naukowców była m.in. Kristina Vogt, Senator Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Bremy ds. Gospodarki, Pracy i Europy oraz przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki czy Andreas Gerber, Dyrektor Międzynarodowy, Bremen Invest.

- Dzięki zaangażowaniu wielkopolskich przedsiębiorców i naukowców gospodarka w naszym regionie nie jest jak super samochód, ale jak rakieta kosmiczna. Oni tworzą zupełnie nową rzeczywistość.