LOGO

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

Lip
25

MALEZJA

362671860-780571187406986-57368530555510.jpg
Wielkopolska i Malezyjski Sarawak jako krajowi liderzy będziemy współpracować we wdrażaniu technologii wodorowych!
Czy słyszeliście już o nowych planach Korporacji Rozwoju Gospodarczego Sarawak (SEDC)? Chcą oni wprowadzić do systemu transportowego Sarawak pojazdy i autobusy Autonomous Rapid Transit (ART) napędzane... wodorem! Tak, dobrze słyszycie - wodorem! 
To wszystko jest częścią misji firmy, która ma na celu promowanie ekologicznego transportu publicznego. Przewodniczący SEDC Sarawak, Pan Tan Sri Datuk Amara Abdul Aziz Hussain, zapowiedział, że jeden z tych pojazdów będzie testowany na drogach Kota Samarahan przez cały rok. A to nie koniec dobrych wieści - w 2024 roku mają się pojawić kolejne tramwaje ART! 
Ale co z ilością tych pojazdów? Na to pytanie przewodniczący odpowiedział: "Krok po kroku, może trzy lub cztery jednostki naraz". W styczniu tego roku wspominał również o potrzebie produkcji wodoru do zasilania regionalnego systemu ART w 2024 roku. "Będziemy potrzebować około dwóch ton wodoru dziennie dla ART w przyszłym roku i musimy zwiększyć to do pięciu ton dziennie. W związku z tym musimy produkować elektrolizery do tego celu i chcemy produkować własne. Nie chcemy importować z innych krajów i zwiększać kosztów" - powiedział.