admin_template

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

Maj
19

Delegacja z Jiangsu

marszalek-boguslawski-4.jpg

6 grudnia 2019 r. z jednodniową wizytą w Wielkopolsce przebywała delegacja pod przewodnictwem Pana Zhang Lefu, wice-sekretarza Samorządu Prowincji Jiangsu.

Wspólnie spotkaliśmy się m. in. z Panem Tomaszem Kobierskim, wiceprezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyliśmy wizytę w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym i spotkanie z dr inż. Cezarym Mazurkiem, pełnomocnikiem dyrektora IChB PAN ds. PCSS, a także zwiedziliśmy technologiczny showroom firmy SIGNAL Group - jednego z najemców Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. 

Delegaci zainteresowani byli  m.in. potencjałem inwestycyjnym Wielkopolski, specjalnymi strefami ekonomicznymi, parkami technologicznymi i możliwościami nawiązania relacji biznesowych miedzy przedsiębiorcami z obydwóch regionów.

Jiangsu to wschodnia prowincja Chin, z głównymi miastami takimi jak Nankin, Wuxi, Suzhou. Stanowi ważny ośrodek finansowy, edukacyjny i technologiczny. Jiangsu to równocześnie jedna z najbogatszych chińskich prowincji, z drugim najwyższym PKB w skali chińskich prowincji i najwyższym PKB na mieszkańca. Ma tam siedzibę wiele firm przemysłu tekstylnego, elektronicznego, samochodowego
i chemicznego. Począwszy od 2011 roku Jiangsu prowadzi politykę ekologicznej gospodarki w odniesieniu do m.in. modernizacji przemysłu, zazieleniania i ochrony środowiska, a także konsumpcji i handlu.