admin_template

Działalność

Maj
07

Sport z ciekawą filozofią ;)

judo-pila-19.JPG

W dniach 5-6 maja w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pojawiło się około 150 judoków i judoczek z całego kraju. W tych dniach rozegrano bowiem Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo.

W sobotę sportowcy powalczyli o medale indywidualne, natomiast kolejnego dnia rywalizowali w kategorii drużynowej. Zawody zostały rozegrane na trzech matach.

Z pilskich zawodników zobaczyliśmy m.in. Katarzynę Wiszniewską, Paulę Kułagę czy Roksanę Łosoś, a z mężczyzn - Adama i Tomasza Stodolskich, Tomasza Drzewieckiego czy Oskara Pazdaja.

Dwudniowe zmagania naszych zawodników podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2018 były udane, a niedosyt z turnieju drużynowego motywuje nas do dalszej pracy i walki w przyszłym roku!” – czytamy na profilu FB „Judo Jopek Team”.

 - Dodać należy, że filozofia judo jest dość ciekawa, a jej zasady mogą być niezłym wskaźnikiem życia. Zasady te mówią m.in.: czyń tak, aby osiągnąć jak najbardziej efektywne współdziałanie ciała i umysłu; ustępuj, aby zwyciężyć; stosuj maksimum skuteczności przy minimum wysiłku; czyńmy sobie dobro nawzajem dla dobra ogólnego; doskonalmy samych siebie – mówi radny Rady Miasta w Pile, Jacek Bogusławski.

Więcej zdjęć: http://www.jacekboguslawski.pl/dzialalnosc/sport/sport-z-ciekawa-filozofia-697.html