Sport i Turystyka

Cze
28

Wielkopolski Turniej Orlika po raz dziesiąty

Zespoły ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski rywalizowały w rozgrywkach w piłce nożnej i trzyosobowej koszykówce dziewcząt i chłopców oraz w siatkówce plażowej dziewcząt. W koszykówce dziewcząt najlepszą okazała się drużyna SP Kraszewice, drugie miejsce zajęła SP 12 Leszno, a na trzecim uplasowały się dziewczęta z SP 11 Piła. Chłopcom z SP 11 w Pile nie poszło aż tak dobrze, ale zajęli wysokie, szóste miejsce w Wielkopolsce. Zwyciężyła SP 1 Ostrów Wlkp., drugie miejsce przypadło Gimnazjum z Opalenicy, a trzecie SP 47 z Poznania. W piłce nożnej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z SP 51 w Poznaniu, którzy w finale pokonali SP z Opalenicy. Drużyna SP 3 z Trzcianki zajęła piąte miejsce. W siatkówce plażowej finał przypadł w udziale zespołom z północy Wielkopolski. Ekipa SP 2 z Trzcianki zmierzyła się z zespołem SP 5 z Piły. Lepsze okazały się siatkarki z Trzcianki, zwyciężając 2:0. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom. Miałem wielką przyjemność wręczać medale i puchary wspólnie z Jarosławem Berendtem, burmistrzem Wągrowca, Jakubem Zadrogą, przewodniczącym Rady Miasta Wągrowiec oraz Tomaszem Wiktorem, dyrektorem departamentu sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego. Serdecznie dziękuję Wielkopolskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu z prezesem Zdzisławem Urbańczykiem.