admin_template

Sport i Turystyka

Maj
14

W Gminie Zakrzewo odbyły się dwa ważne wydarzenia

zakrzewo-1.jpg
img-20210512-110918.jpg
img-20210512-120844.jpg

Spotkanie z Klaudią Adamek pochodzącą i mieszkającą w Zakrzewie, zawodniczką KS Gwardia Piła, która dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy osiągnęła wynik dający kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Klaudię wspierają przyjaciele, trenerzy, Gmina Zakrzewo, ale również Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Klaudia w przeszłości była dwukrotną stypendystką młodzieżową

Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a tym razem osiągnęła wynik pozwalający ubiegać się o stypendium olimpijskie. Cała Wielkopolska jest dumna ze swojej zawodniczki i trzyma kciuki za Klaudię.

W trakcie spotkania z Klaudią rozmawialiśmy również z Wójtem Markiem Buławą, Krzysztofem Doroszukiem - Przewodniczącym Rady Gminy i Henrykiem Szopińskim - Radnym Województwa Wielkopolskiego o zbliżających się Igrzyskach, zakrzewskiej strefie kibica i obawach naszej zawodniczki.

„Jestem dumny, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera ambitnych sportowców, również tych pochodzących z mniejszych gmin. Dzięki temu wszyscy możemy obserwować ich rozwój i cieszyć się z ich sukcesów”.

Otwarcie wyremontowanej Szatni na medal w Czernicach. To już kolejna szatnia w Gminie Zakrzewo, którą udało się wyremontować  dzięki wsparciuSamorząduWojewództwa Wielkopolskiego. Tym razem dofinansowanie w wysokości 37 500 złotych pozwoliło na naprawę podłogi, ścian i sufitów, wymianę zużytych elementów instalacji sanitarnych i elektrycznych, jak również poprawę wadliwych elementów infrastruktury zewnętrznej. Zakupiono również nowy sprzęt sportowy.

„Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji jeszcze więcej młodych mieszkańców Zakrzewa i okolic będzie zainteresowanych aktywnością fizyczną. Mam nadzieję, że będą nie tylko trenowali i spędzali czas na świeżym powietrzy, ale również działali na rzecz miejscowego sportu i lokalnej społeczności”.