Sport i Turystyka

Sty
17

Turniej tej rangi odbył się w Poznaniu po raz pierwszy

Turniej tej rangi odbył się w Poznaniu po raz pierwszy. Od 14 do 16 stycznia trwał Puchar Świata we Florecie Kobiet. Na zawody zjechało prawie 200 florecistek z 40 krajów.

Finał, który odbył się w niedzielę z trybun obserwowałem osobiście. W finale zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych wygrały z Japonkami. Polskie florecistki wywalczyły brązowy medal. Biało-czerwone walczące w składzie: Martyna Długosz, Julia Walczyk, Martyna Jelińska i Marika Chrzanowska w decydującym pojedynku pokonały Rosjanki 44:42.

Wcześniej, nasza drużyna sprawiła ogromną sensację eliminując z turnieju faworyzowane Włoszki, medalistki olimpijskie z Tokio 40:37. W drodze do meczu o brązowy medal nasze zawodniczki pokonały Węgierki 45:23 oraz uległy Japonii 24:27.

Gratuluję wszystkim zawodniczkom, serdecznie gratuluję polskiej reprezentacji, która powróciła na podium Pucharu Świata po 12 latach. Podziękowania należą się również organizatorom, którym udało się bezpiecznie przeprowadzić imprezę.

Puchar Świata w Florecie Kobiet w Poznaniu został zorganizowany w ramach współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (KU AZS UAM Poznań), Miasta Poznań (Wydział Sport UMP), Polskiego Związku Szermierczego, Światowej Federacji Szermierczej oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.