LOGO

Sport i Turystyka

Maj
07

Sport z ciekawą filozofią ;)

judo-pila-1.JPG
judo-pila-2.JPG
judo-pila-3.JPG
judo-pila-4.JPG
judo-pila-5.JPG
judo-pila-6.JPG
judo-pila-7.JPG
judo-pila-8.JPG
judo-pila-9.JPG
judo-pila-10.JPG
judo-pila-11.JPG
judo-pila-12.JPG
judo-pila-13.JPG
judo-pila-14.JPG
judo-pila-15.JPG
judo-pila-16.JPG
judo-pila-17.JPG
judo-pila-18.JPG
judo-pila-19.JPG
judo-pila-20.JPG
judo-pila-21.JPG
judo-pila-22.JPG
judo-pila-23.JPG
judo-pila-24.JPG

W dniach 5-6 maja w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pojawiło się około 150 judoków i judoczek z całego kraju. W tych dniach rozegrano bowiem Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo.

W sobotę sportowcy powalczyli o medale indywidualne, natomiast kolejnego dnia rywalizowali w kategorii drużynowej. Zawody zostały rozegrane na trzech matach.

Z pilskich zawodników zobaczyliśmy m.in. Katarzynę Wiszniewską, Paulę Kułagę czy Roksanę Łosoś, a z mężczyzn - Adama i Tomasza Stodolskich, Tomasza Drzewieckiego czy Oskara Pazdaja.

Dwudniowe zmagania naszych zawodników podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2018 były udane, a niedosyt z turnieju drużynowego motywuje nas do dalszej pracy i walki w przyszłym roku!” – czytamy na profilu FB „Judo Jopek Team”.

- Dodać należy, że filozofia judo jest dość ciekawa, a jej zasady mogą być niezłym wskaźnikiem życia. Zasady te mówią m.in.: czyń tak, aby osiągnąć jak najbardziej efektywne współdziałanie ciała i umysłu; ustępuj, aby zwyciężyć; stosuj maksimum skuteczności przy minimum wysiłku; czyńmy sobie dobro nawzajem dla dobra ogólnego; doskonalmy samych siebie – mówi radny Rady Miasta w Pile, Jacek Bogusławski.