admin_template

Sport i Turystyka

Gru
02

Sport to zdrowie, dlatego w Wągrowcu otwieramy Szatnię na Medal!

wagrowiec-szatnia-na-medal.jpg
wagrowiec-szatnia-na-medal3.jpg
wagrowiec-szatnia-na-medal2.jpg

Mieszkańcy Wągrowca mogą już korzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Wschód. W czwartek dokonaliśmy oficjalnego otwarcia obiektu. Symboliczną wstęgę zerwałem z Jarosławem Berendtem, Burmistrzem Wągrowca i Jakuem Zadrogą, Przewodniczącym Rady Miejskiej. W skład nowego kompleksu wchodzą m.in. boisko do piłki nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, piłkarzyki, czy mini boisko do kosza.

- Inwestycja z pewnością sprosta oczekiwaniom mieszkańców Osiedla i okolic. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu na pewno znajdą tu coś dla siebie.

Ważnym elementem nowego obiektu jest Szatnia na Medal, której budowę, kwotą 100 000 złotych, dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Budynek wyposażony jest w dwie szatnie z szafkami, toaletami i prysznicami. Dodatkowo znajduje się w nim ogólnodostępna toaleta.

 

Obejrzałem również sportową inwestycję na ul. Piaskowej. Można tam korzystać z boiska do piłki nożnej i siatkowej, otwartej siłowni, placu zabaw dla dzieci i bulodromu.

 

Powody do zadowolenia mają też mieszkańcy ul. Krętej, którzy korzystają z nowej drogi. Została zbudowana nowa kanalizacja, położony nowy asfalt, nowe chodniki z kostki i oświetlenie LED. Będzie bezpieczniej i wygodniej.