admin_template

Sport i Turystyka

Cze
22

Padły ostatnie strzały w Strzeleckim Klubie Sportowym „Inter-Continental Piła”

ic-pila2.jpg
ic-pila3.jpg
ic-pila.jpg

Niedługo rozpocznie się remont sali strzeleckiej w Strzeleckim Klubie Sportowym „Inter-Continental Piła”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekaże na ten cel8 235 złotych. Całkowity koszt szacowany jest na prawie 12 000 złotych.

W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone prace w zakresie: instalacji wentylacyjnej, oświetlenia sali i stanowisk strzeleckich oraz malowania ścian i sufitów. 

„Uważam, że powinniśmy pamiętać, pamiętać, że oprócz takich dyscyplin jak piłka nożna, koszykówka, czy siatkówka są jeszcze sporty bardziej niszowe. Należy wspierać kluby takie jak Inter-Continental Piła, żeby sportowa oferta była jak najszersza”.

Sala strzelecka mieści się w podziemiach I Liceum Ogólnokształcącego w Pile. Będzie to pierwszy tak duży remont od 2000 roku, kiedy to pomieszczenie zostało zaadaptowane na strzelnicę.

Członkami Klubu są dzieci w wieku od  lat 12 oraz młodzież i dorośli. Grupa docelowa to około 90 osób, są to w 70% uczniowie szkół średnich powiatu pilskiego. Zawodnicy strzelający w Klubie w sali strzeleckiej uprawiają dwie konkurencje: pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny.

Przeprowadzenie remontu sali strzeleckiej podniesie bezpieczeństwo użytkowania poprzez wymianę oświetlenia osi strzeleckich. Poprawiona zostanie funkcjonalność stanowisk strzeleckich oraz Sali strzeleckiej dzięki zainstalowaniu nowoczesnego oświetlenia. Wymiana i unowocześnienie systemu wentylacji sali strzeleckiej poprzez zainstalowanie wyciągów w wentylatorami.

Przeprowadzenie remontu umożliwi rozszerzenie działalności szkoleniowej. Warunki w jakich będą pracowali szkoleniowcy zdecydowanie podniosą poziom przeprowadzanych treningów, co w dłuższym czasookresie przełoży się również na podniesienie wyników sportowych zawodników.