admin_template

Sport i Turystyka

Gru
07

NGO a ustawa o dostępności

5-000-5.png

Serdecznie zapraszam na spotkanie szkoleniowe „Organizacje pozarządowe a ustawa o dostępności”. Poruszymy zagadnienia wynikające z Ustawy z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Skupimy się właśnie na działalności organizacji pozarządowych, również w kontekście współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego i dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego. Chodzi o planowanie projektów, tworzenie ofert i udział w otwartych konkursach ofert na zadania realizowane w 2022 roku.

– Tak pojmowana dostępność to w priorytet dla nas wszystkich. Nie da się go w pełni zadekretować, ale dostępność można i trzeba poszerzać, a nikt tego nie zrobi lepiej niż organizacje pozarządowe tworzące innowacyjne projekty.

Szkolenie poprowadzi Marta Mazurek, Koordynatorka ds. dostępności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu.

Do udziału zapraszamy organizacje pozarządowe prowadzące działalność statutową w dziedzinie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa, działające na terenie województwa wielkopolskiego. W sposób szczególny zapraszamy osoby, które w Państwa organizacjach zajmują się bezpośrednio planowaniem projektów, składaniem ofert i rozliczaniem uzyskanych dotacji.

TERMIN: szkolenie odbędzie się w piątek 17 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 (spotkanie online – platforma ZOOM).

ZGŁOSZENIA: prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: ds.sekretariat@umww.pl. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji oraz link do spotkania. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 10 grudnia 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

PYTANIA: organizatorem spotkania jest Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: Oddział Sportu (tel. 61 626 68 64), Oddział Turystyki (tel. 61 626 68 55)