LOGO

Sport i Turystyka

Sie
13

Nasze Mistrzostwa świata w Piłce Nożnej :)

mosir-konfernencja-2.JPG
mosir-konfernencja-3.JPG
mosir-konfernencja-4.JPG
mosir-konfernencja-5.JPG
mosir-konfernencja-6.JPG
mosir-konfernencja-7.JPG
mosir-konfernencja-8.JPG
mosir-konfernencja-9.JPG
mosir-konfernencja-10.JPG
mosir-konfernencja-11.JPG
mosir-konfernencja-12.JPG
mosir-konfernencja-13.JPG
mosir-konfernencja-14.JPG
mosir-konfernencja-15.JPG
mosir-konfernencja-16.JPG
mosir-konfernencja-17.JPG
mosir-konfernencja-18.JPG
mosir-konfernencja-19.JPG
mosir-konfernencja-20.JPG
mosir-konfernencja-21.JPG
mosir-konfernencja-22.JPG
mosir-konfernencja-23.JPG
mosir-konfernencja-24.JPG
1.jpg
2.jpg
39165080-218778512124433-726200250734005.jpg
mosir-konfernencja-1.JPG

Dzisiaj na stadionie przy ulicy Żeromskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona turniejowi piłki nożnej Miasto Piła – OZPN CUP 2018, czyli Mini „Mistrzostwa Świata” o Puchar Prezydenta Piły Piotra Głowskiego & Okręgowego Związku Piłki Nożnej i o Puchar Północnej Wielkopolski SPH Credo Jacka Bogusławskiego.

Turniej zaplanowano na 15 sierpnia. - Będzie to nie lada wydarzenie sportowe, bowiem turniej ma przypominać Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i został zaadresowany do młodzieży rocznika 2009 i 2010 z całej Północnej Wielkopolski. Na zwycięską drużynę czeka puchar prezydenta Piły. Z kolei mój puchar otrzyma drużyna, która będzie zwycięzcą wśród drużyn, które nie awansują dalej… Czyli drużyna, która normalnie mogłaby odpaść po I części rozgrywek, a jednak my przewidujemy dla tych dzieci dalszy udziału w turnieju. Chcieliśmy, aby to był puchar godny pełnego dalszego zaangażowania młodzieży stąd nazwa Puchar Północnej Wielkopolski :) – wyjaśnia radny Rady Miasta w Pile, właściciel pilskiej firmy SPH Credo, Jacek Bogusławski (pomysłodawca Pucharu i jego sponsor).

***

Na murawie pojawią się aż 32 drużyny reprezentujące 16 miast, łącznie ponad 300 dzieci (rocznik 2009 – 2010 :)

-Ta inicjatywa powstała jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Nasz turniej celowo zaplanowaliśmy później, ponieważ chcemy wyniki, które już znamy porównać do naszych – mówił prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, Adam Luboński. Na co dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki, dodał z humorem: - Mamy nadzieję, że Polska drużyna, którą wylosujemy spisze się lepiej niż nasza narodowa podczas prawdziwego Mundialu ;)

- Do naszej gry zaprosiliśmy młodzież z następujących miejscowości: Piła, Poznań, Łobżenica, Szydłowo, Kaczory, Wągrowiec, Jastrowie, Gołańcz, Trzcianka, Wyrzysk, Krajenka, Wieleń, Skoki, Czarnków, Człuchów – wymienił prezydent Piły, Piotr Głowski, po czym za pomoc przy organizacji turnieju podziękował radnemu Rady Miasta w Pile Jackowi Bogusławskiemu i szefowi Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, Adamowi Lubońskiemu.

 - Pomysł, aby taki turniej zorganizować zrodził się podczas turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Bogusławski CUP, które organizowałem w Pile w okresie halowym. Wówczas dostrzegliśmy jak młodzież angażuje się i zdecydowaliśmy zrobić coś więcej. Pan prezydent powiedział wtedy: Zróbmy coś dużego, co będzie dla tej młodzieży satysfakcjonujące! I ten pomysł powstał. Kibicujemy wszystkim! – podkreślił radny Jacek Bogusławski.

Turniej odbędzie się – jak już wspomnieliśmy – 15 sierpnia na stadionie przy ulicy Żeromskiego (obiekty MOSiR). Drużyny grać będą od godz. 10.15 – 15-stej, 10- minutowe mecze na 4 boiskach przygotowanych na płycie głównej. .

***

Podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski wraz z prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile Adamem Lubońskim dokonali losowania. Czyli… do drużyn, które wystąpią na turnieju dolosowali państwa, których barwy te  drużyny będą reprezentować:

 

AP MOSiR PIŁA I – Nigeria

AP MOSiR PIŁA II – Urugwaj

Soccer Stars Piła I - Islandia

Soccer Stars Piła II – Szwecja

AP Reissa Piła I – Anglia

AP Reissa Piła II – Argentyna

Football Academy Piła – Milan – Australia

Football Academy Piła – Inter – Kostaryka

Football Academy Piła – Real – Korea Południowa

Tęcza Łobżenica I – Belgia

UKS Kotuń – Chorwacja

Zjednoczeni Kaczory – Iran

Calcio Wągrowiec I – Dania

Calcio Wągrowiec 2010 – Meksyk

Iskra Szydłowo – Egipt

Polonia Jastrowie – Portugalia

Radwan Lubasz I – Peru

Radwan Lubasz II – Senegal

AP Bambinis Trzcianka – Polska

Lech Poznań Football Academy Trzcianka –Arabia Saudyjska

Zamek Gołańcz – Maroko

Krajna Wyrzysk I – Serbia

Krajna Wyrzysk II – Kolumbia

Iskra Krajenka – Francja

Fortuna Wieleń – Hiszpania

Wełna Skoki – Tunezja

Noteć Czarnków – Brazylia

UKS Lider Człuchów I – Niemcy

UKS Lider Człuchów II – Japonia

Tęcza Łobżenica – Szwajcaria

UKS Talent Poznań – Rosja

Lubuszanin Trzcianka – Panama.