admin_template

Sport i Turystyka

Maj
05

300 000 złotych! Tyle otrzyma Gmina Budzyń!

budzyn1.jpg
budzyn2.jpg
budzyn-3.jpg
budzyn4.png

300 000 złotych! Tyle otrzyma od Samorządu Województwa Wielkopolskiego Gmina Budzyń!

Dzięki staraniom Pana Marcina Sokołowskiego – Burmistrza Gminy Budzyń i jego Zastępcy - Pana Piotra Jankowskiego Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na zadania z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej), realizowanych przez samorządy województwa wielkopolskiego w 2021 roku.

Dzięki przyznanym środkom będzie można dokończyć III etap budowy stadionu.

„Uważam, że dzięki tej inwestycji będzie można nie tylko organizować imprezy sportowe o charakterze ponadregionalnym, ale również stworzyć przyjazne miejsce treningu dla lokalnych sportowców, którzy do tej pory musieli szukać wsparcia w innych gminach".

300 000 złotych to ponad 20% budżetu inwestycji, który w planach ma wynieść blisko 1 300 000 złotych, z czego Gmina zabezpieczyła około 1 mln złotych. W efekcie powstanie Stadion lekkoatletyczny z bieżnią okólną 4-torową o długości 400 m, z poszerzeniem na 6 torów na długości 100 m. Dodatkowo zostanie zamontowana nowoczesna tablica wyników.  

Bardzo nas cieszy, że Polski Związek Lekkiej Atletyki zapewnił, że po przebudowie, Stadion będzie spełniał wymogi do prowadzenia imprez sportowych o charakterze lokalnym, powiatowym, regionalnym i ponadregionalnym.

Budowa bieżni jest III etapem przebudowy całego stadionu. Wysokość zainwestowanych do tej pory środków to prawie 6 mln zł.

Środki przyznane, meta coraz bliżej.