LOGO

Sport i Turystyka

Sie
06

14 000 dla Wągrowca

20-08-06-dotacja-skok-wzwyz-wagrowiec.jpg

Pod koniec lipca, razem z Januszem Berendtem, burmistrzem Wągrowca, podpisałem umowę na dofinansowanie dla Wągrowca w wysokości ponad 14 tysięcy zł na realizację zadania pn. Doposażenie infrastruktury Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu o urządzenia lekkoatletyczne – profesjonalny zeskok do skoku wzwyż.

Pozyskane z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie pozwoli wągrowieckiemu OSiR - owi na zakup profesjonalnego zeskoku do skoku wzwyż, który ma kosztować ok. 30 tys. złotych. Dzięki temu poszerzy się oferta ośrodka skierowana do lekkoatletów.

W ramach zadania zakupione zostanie urządzenie o wymiarach 350 x 500 x 70, wyposażone w pokrowiec górny (wykonany ze specjalnego materiału PCV jednostronnie powlekany), boki z zastosowaną w środku siatką odpowietrzającą zapewniającą swobodną cyrkulację powietrza, spód z materiału antypoślizgowego, segmenty połączone są ze sobą za pomocą taśmy żakardowej z samozaciskowymi stalowymi klamrami. Wkład wewnętrzny wykonany będzie z wysoko gatunkowej pianki PU, gwarantującej doskonałą amortyzację
i stabilność materaca podczas użytkowania, tzw. kołderka wykonana z profesjonalnej siatki kolcoodpornej, wraz z beznapięciowym systemem łączenia. Stelaż pod zeskok to lekka konstrukcja stalowa, odporna na warunki atmosferyczne.

Gmina miejska Wągrowiec jest na chwilę obecną jedną z szesnastu, które otrzymały dofinansowanie na realizację zadania z zakresu infrastruktury sportowej.