LOGO

Społeczność lokalna

Gru
01

Sprzęt dla OSP i wizyta na Zamku w Gołańczy

golancz-zamek-2.jpg
golancz-zamek.jpg
golancz-osp.jpg

W środę odwiedziłem Gołańcz.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie i rozmowy z Burmistrzem Mieczysławem Durskim i Karolem Brzezińskim, Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Gołańcz. Rozmowy dotyczyły ostatnich dofinansowań przekazanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i kolejnych planów inwestycyjnych Gołańczy.  

Odwiedziłem też siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej. Kilka dni temu strażacy otrzymali nowy sprzęt ratowniczy, którego zakup został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Strażacy opowiedzieli o historii OSP w Gołańczy, oprowadzili po budynku i pokazali mi otrzymany sprzęt. Mówili również o kolejnych potrzebach i możliwościach swojej jednostki.

Pojechałem obejrzeć postęp prac remontowych na Zamku. Pomimo kiepskiej pogody prace idą pełną parą. Na prace budowlane Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał około 8 mln złotych. Po zakończeniu remontu, który jest planowany na 2023 rok, zamek stanie się ciekawostką turystyczną. Zagospodarowany zostanie również teren wokół obiektu. Planowane jest uporządkowanie parku i budowa parkingu.

- Cieszę się, że Gołańcz pięknieje. Miasto zasługuje na kolejne inwestycje poprawiające komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się ponownie tu przyjechać i przekazać kolejne dobre wiadomości o dofinansowaniach od Samorządu Województwa Wielkopolskiego.