LOGO

Społeczność lokalna

Cze
24

ODZNACZENIA ZA ZASŁUGI DLA WIELKOPOLSKI

355830057-756233643174074-44344428849169.jpg

Miałem zaszczyt odzanczenia "Za zasługi dla Wielkopolski" tym, którzy swoją pracą społeczną i zawodową tworzyli historię naszego regionu, dla wszystkich bohaterów! Dzięki Wam, Wielkopolska rośnie w siłę!

  •  Lech Faron to wieloletni dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury. Następnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole. Artystycznie związany z regionem od 1974 r. Artysta muzyk, solista, a przede wszystkim organizator życia kulturalnego Miasta Oborniki. Przez swoją działalność doprowadził do rozwoju Ośrodka Kultury w Obornikach, tworząc niepowtarzalne cykle artystyczne, dedykowane przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, uzdolnionym artystycznie. Śpiewającym i mającym uzdolnienia plastyczne. Dzięki swoim związkom z nurtem muzyczno-kabaretowym poprzez Zespół „Mechaniczna Pyra”, został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu. Realizuje zadania statutowe Stowarzyszenia, w tym po śmierci Bohdana Smolenia postawienie wielkiemu artyście kabaretowemu pomnika w Poznaniu. Wraz z artystami z niepełnosprawnościami z Obornik, brał udział w odsłonięciu pomnika. Pan Lech jest osobą rozpoznawalną w regionie, szanowaną i twórczą.
  • Marcin Samolczyk to niezwykle utalentowany artysta muzyk, jednocześnie artysta kabaretowy. Swoją karierę zaczynał w Zespole Ubodzy Krewni działającym przy Obornickim Ośrodku Kultury, z którym związał się do dnia dzisiejszego. Reprezentował Oborniki i województwo wielkopolskie na całym świecie, występując w kabarecie Bohdana Smolenia przez wiele lat. Pan Marcin jest bezsprzecznie ważną postacią Miasta Oborniki. Występując na różnych scenach w Polsce, Europie, czy w USA i Australii, reprezentował swoje środowisko i we wszystkich wywiadach prasowych, radiowych i telewizyjnych, podkreślał swoją tożsamość i przywiązanie do małej ojczyzny. Jest ikoną Miasta Oborniki. Swoją działalnością przyczynił się do powstania w Poznaniu pomnika Bohdana Smolenia i skweru imienia Artysty.
  • Koło Pszczelarzy w Łobżenicy od początku swojej działalności aktywnie angażuje się w sprawy gminy Łobżenica, która jest częścią Wielkopolski. Dzięki działalności Koła Pszczelarzy w Łobżenicy nasz region zyskuje tytuł miejsca szczególnie przyjaznego pszczołom. Postawa członków Koła Pszczelarzy w Łobżenicy jest wzorem i inspiracją, dla wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swój czas na rzecz ochrony przyrody, pielęgnowania i propagowania tradycji pszczelarskich i popularyzowania zasad zrównoważonego rolnictwa i ogrodnictwa. Doświadczenie, wiedza, umiejętności cechujące członków Koła Pszczelarzy w Łobżenicy przekładają się na darzenie ich wielkim szacunkiem wśród mieszkańców Gminy Łobżenica. Zainteresowanie pogłębianiem wiedzy zwiększa świadomość społeczeństwa i jego potrzebę utożsamiania się z przyrodą.