admin_template

Działalność

Maj
26

Piknik Recyklingowo – Rowerowy

awu1227.JPG
awu1226.JPG
awu1231.JPG

26 maja na pilskiem Wyspie odbył się Piknik Recyklingowo – Rowerowy. Znakowano i naprawiano rowery, a z myślą o najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji – gry i zabawy, konkursy, dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Czynne były stoiska, przy których naprawiano zepsuty sprzęt elektroniczny, można było skorzystać usług krawcowej, z kolei radny Rady Miejskiej Jacek Bogusławski – tradycyjnie już - ostrzył noże i nożyczki. Warto podkreślić, że impreza miała charakter proekologiczny i jej tematem przewodnim było kształtowanie świadomości mieszkańców Piły, jak i regionu odnośnie prawidłowej segregacji odpadów i dbania o dobrą jakość powietrza.

Wydarzenie stworzyło okazję do spędzenia miło czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W trakcie imprezy promowano rower jako środek transportu, który nie powoduje emisji substancji do powietrza i jest w absolutnej zgodzie ze zdrowym trybem życia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się znakowanie rowerów przez Policję. Dodać należy, że w jedną z największych atrakcji był konkurs o tematyce ekologicznej, w którym nagrodami były rowery.

Podczas imprezy nie zabrakło też występów wokalno-muzycznych oraz teatralnych

 Więcej zdjęć: http://www.jacekboguslawski.pl/dzialalnosc/spolecznosc-lokalna/piknik-recyklingowo-rowerowy-717.html