admin_template

Działalność

Mar
28

O Polsce na szczeblu lokalnym…

29745018-616027655403081-901597390395000.jpg

W Trzciance i w Złotowie odbyły się Kluby Obywatelskie, w których głos zabrali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Piły Piotr Głowski i prowadzący Grzegorz Bogacz radny Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz radny Rady Miasta w Pile, Jacek Bogusławski.

- Trzcianka, Czarnków i Piła, to miasta, które tworzą Północną Wielkopolskę. Postanowiliśmy, że nasze działania będziemy ze sobą koordynować aby dobrze czynić na szczeblu lokalnym. Dlatego tak ważne są osoby, które mogą opowiedzieć nam o nowych praktykach i zasadach działania, które prowadzą do sukcesu – mówił Jacek Bogusławski, tuż po tym jak przedstawił – wyżej wspomnianych - gości Klubu Obywatelskiego.

W Trzciance prelegenci w pierwszej kolejności opowiedzieli na jakim etapie znajdują się przygotowania do tegorocznych wyborów samorządowych. Mówili również o bieżących inwestycjach realizowanych w województwie Wielkopolskich, jak również o swoich doświadczeniach w kierowaniu samorządem, i o perspektywach zmian, które niebawem nastąpią.

- Sprawą istotą są drogi wojewódzkie. To nasza kompetencja ustawowa. Nasze zadanie, które realizujemy krok po kroku, starając się eliminować te najgorsze miejsca przy wykorzystaniu środków unijnych – mówił Marszałek Marek Woźniak i dodał, że dużym wyzwaniem jest remont drogi wojewódzkiej nr 123 przebiegającej przez powiat czarnkowsko – trzcianecki: - W tym przypadku mamy problem z przetargami. Odczuwamy to boleśnie, bo rynek wykonawców jest bardzo trudny. (...)

Czytaj więcej: http://www.jacekboguslawski.pl/dzialalnosc/spolecznosc-lokalna/o-polsce-na-szczeblu-lokalnym-676.html