LOGO

Klimat

Lis
02

Wodorowe rajdy

W przyszłym roku startuje zupełnie nowa seria World Racing Series! Dzikie, ekstremalne lokalizacje, wielkie emocje. ELEKTRYCZNY Rajd SUV – ów napędzanych wodorem! Mistrzostwa Zero Emission wspiera AFC Energy, jeden z największych dostawców rozwiązań wodorowych. AFC Energy właśnie ogłosiło, że dostarczy każdemu startującemu zespołowi stacje tankowania wodoru we wszystkich pięciu zaplanowanych lokalizacjach wyścigów na całym świecie. W Extreme E World Series swoje własne zespoły będą mieli m. in. Nico Rosberg i Lewis Hamilton!!! Lewis Hamilton testował SUV Extreme E z napędem AFC, a po jeździe próbnej powiedział tylko dwa słowa: absolutnie niesamowite!

Extreme E, rewolucyjna seria nowych elektrycznych SUV-ów wyścigowych, ogłosiła, że ​​rozpoczyna współpracę z AFC Energy, opracowując pionierską technologię wodorowych ogniw paliwowych, która umożliwi ładowanie floty wyścigowej przy zerowej emisji energii.

- Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez Extreme E jeśli chodzi o organizację tak niesamowitych mistrzostw, które na pewno pokażą nie tylko prawdziwy potencjał SUV-ów elektrycznych w najtrudniejszych warunkach, ale także potrzebę podniesienia świadomości społecznej na temat wyniszczającego wpływu zmian klimatu na nasze ekosystemy – mówi Adam Bond, dyrektor generalny AFC Energy.

Extreme E jest pierwszym organizatorem imprezy, który wykorzystuje generatory energii z wodorowych ogniw paliwowych do ładowania. To innowacyjne rozwiązanie firmy AFC Energy oferuje całkowicie zrównoważony proces produkcji paliwa. System wykorzystuje wodę i słońce do wytwarzania energii wodorowej, która będzie następnie wykorzystywana do ładowania wszystkich elektrycznych SUV-ów ODYSSEY 21. Proces ten nie tylko powoduje zerową emisję gazów cieplarnianych, jego jedynym produktem ubocznym będzie woda, która zostanie wykorzystana w innym miejscu.

- Współpraca z AFC Energy jest przełomem nie tylko dla Extreme E, ale także dla szerszej branży sportowej i eventowej, która również mogłaby znacznie skorzystać na zastosowaniu tej innowacyjnej, bezemisyjnej technologii. We wszystkim, co robimy wokół tych mistrzostw, koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska, a jednocześnie na innowacyjności. To fantastyczne, że Extreme E jest liderem w sportach motorowych, jeśli chodzi o takie zrównoważone rozwiązania. Sporty motorowe są często kojarzone z bardzo szkodliwym wpływem na środowisko poprzez infrastrukturę eventową, ale staramy się to zmienić, a ta współpraca z AFC Energy to ogromny krok we właściwym kierunku – mówi Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Extreme E.

W Extreme E Series wystartuje Formuła 1 z własnymi zespołami. Nico Rosberg Extreme Racing Team zmierzy się z mistrzem F1 Lewisem Hamiltonem i jego zespołem 4x4. Niewątpliwie czeka nas ekscytujący pierwszy globalny sezon zupełnie nowych doświadczeń w World Series.

20-11-02-extreme-e-03.jpg
20-11-02-extreme-e-02.jpg
20-11-02-extreme-e-01.jpg