LOGO

Klimat

Maj
15

Radny instaluje czujniki jakości powietrza

32459348-1389296887839095-58215169392178.jpg

W Pile przybędzie czujników do monitorowania jakości powietrza. Dwa z nich pojawiły się już na budynkach pilskich szkół podstawowych (SP nr 3 i SP nr 12), trzeci został zamontowany na obiekcie firmy „Credo Group”, czyli w najbliższym sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 7.

Sprawę w swoje ręce wziął Jacek Bogusławski, samorządowiec i przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej w Radzie Miasta Piły.

- Podczas wielu rozmów z mieszkańcami Piły, jak i całego regionu Północnej Wielkopolski, przekonałem się, że sprawa jakości powierza jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Z tego powodu zdecydowałem się zainstalować w naszym mieście czujniki badania jakości powietrza – mówi radny Jacek Bogusławski.

Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców, co zainspirowało radnego Jacka Bogusławskiego,  do utworzenia na ternie Piły swoistej Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza.

- Chciałbym, aby każdy mieszkaniec Piły, a w przyszłości także całego regionu, miał możliwość sprawdzenia stanu powietrza jakim oddychamy my i nasze dzieci. Zależy mi również na tym, aby instalacja czujników stała się  impulsem dla władz samorządowych w naszym mieście i regionie do wypracowania rozwiązań wspomagających mieszkańców w walce o czyste powietrze – podkreśla radny Jacek Bogusławski i zachęca mieszkańców Piły i okolic do zainteresowania się tematem czystości powietrza w regionie oraz do ściągnięcia aplikacji na telefon, dzięki której dostęp do bieżących odczytów czujników stanie się jeszcze prostszy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: http://pilabezsmogu.pl/. Dowiemy się tam m.in. jak odczytywać wskazania czujnika oraz w jaki sposób przyłączyć się do Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza.