LOGO

Klimat

Lis
09

Nowa membrana PEM od AGFY

Zielony wodór jest czystym, bezemisyjnym, najbardziej poszukiwanym rodzajem wodoru, powstającym w procesie elektrolizy z wykorzystaniem jedynych odnawialnych źródeł energii. KOSZT produkcji zielonego wodoru jest nadal wysoki, dlatego firmy szukają nowych możliwości jego obniżenia. Agfa przedstawiła nową membranę elektrolityczną ZIRFON UTP 500+, która pomaga produkować ekologiczny wodór po konkurencyjnych kosztach!

Grupa Agfa-Gevaert jest wiodącą firmą w dziedzinie technologii obrazowania i rozwiązań informatycznych z ponad 150-letnim doświadczeniem. W 2019 roku Grupa osiągnęła obrót w wysokości 2, 239 mld euro. Agfa jest członkiem Hydrogen Europe, a ostatnio dołączyła do Hydrogen Alliance, zwiększając badania nad wodorem i membraną PEM.

Niedawno firma Agfa zaprezentowała nową membranę elektrolityczną ZIRFON UTP 500, która jest już znana na całym świecie ze swojej najlepszej w swojej klasie i trwałej wysokiej produktywności. Nowy ZIRFON UTP 500+ pozwala na nawet 2,5% wyższą wydajność  wodoru i ustanawia nowy standard zaawansowanej elektrolizy alkalicznej.

- Wprowadzenie ZIRFON UTP 500+ jest wynikiem ciągłych starań, aby umożliwić naszym klientom produkcję ekologicznego wodoru po konkurencyjnych kosztach. Ponadto dalszy rozwój portfolio ZIRFON potwierdza zaufanie Agfa do zaawansowanej technologii elektrolizy alkalicznej na przyszłość – mówi Marc Van Damme, wiceprezes firmy Agfa.

Membrany ZIRFON firmy Agfa Labs, zaprojektowane specjalnie do zaawansowanej elektrolizy alkalicznej, są doceniane przez klientów na całym świecie ze względu na ich stałą wysoką wydajność nawet w dynamicznych warunkach pracy. Kolejną zaletą jest ich doskonała trwałość, która wpływa zarówno na niezawodność, jak i na koszty utrzymania układu elektrolizera.

ZIRFON to membrana separacyjna firmy Agfa do elektrolizy wody alkalicznej, składająca się z tkaniny polisiarczkowej o otwartych oczkach, która jest symetrycznie powleczona mieszaniną polimeru i tlenku cyrkonu. Ta konstrukcja szybko się rozwija i staje się preferowanym wyborem głównych instytutów badawczych i projektantów systemów. ZIRFON jest również wybierany przez wielu, ponieważ zwiększa ogólną wydajność systemów elektrolizy pod względem wydajności i efektywności operacyjnej.

20-11-09-agfa-h2-03.png
20-11-09-agfa-h2-02.png
20-11-09-agfa-h2-01.png