LOGO

GOSPODARKA

Lip
15

Zamek w Rokosowie z nowym włodarzem

r1.jpg
r2.jpg
r3.jpg

W związku z przejściem na emeryturę dotychczasowego dyrektora Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie, UMWW ogłosił konkurs na wolne stanowisko. W kwietniu komisja konkursowa wyłoniła kandydatkę na stanowisko dyrektora OIE. Uchwałą z 26 maja br. Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o zatrudnieniu Pani Beaty Tomczak-Kawęckiej, która stanowisko objęła 15 lipca.

Nowa dyrektor Rokosowa zyskała przychylność komisji konkursowej po zaprezentowaniu swojej wizji rozwoju Ośrodka, która skupia się na 5 obszarach: HoReCa (hotel, restauracja, cafe) i turystyka, integracja europejska, wiedza i edukacja, kultura oraz integracja społeczna. W czasie blisko 25-letniej kariery zawodowej współpracowała ze środowiskiem biznesu, organizacjami pozarządowymi oraz administracją rządową. Przez wiele lat była związana z tzw. samorządem gospodarczym, który reprezentował interesy środowiska biznesu, wspierał przedsiębiorców i dbał o szeroko rozumiany rozwój gospodarczy.

W czwartek spotkałem się z nową dyrektor i przekazał pełnomocnictwa do kierowania Ośrodkiem. Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie to jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która posiada w zasobach zespół pałacowo-parkowy. Jednym z głównych zadań realizowanych przez Ośrodek jest edukacja w zakresie doskonalenia zawodowego pracowników samorządowych, propagowanie kultury państw Unii Europejskiej oraz przede wszystkim zmierzenie się z problematyką integracji europejskiej, co nie oznacza jednak konieczności zamknięcia się na klienta indywidualnego, który z pewnością doceni walory zamku i jego parkowego otoczenia.

Do głównych zadań stojących przed nową dyrektor należą dokończenie remontu zamku i otwarcie Ośrodka na nowych odbiorców.