admin_template

GOSPODARKA

Kwi
01

Prognozy na temat cen wodoru

20-04-01-raport-wodor.png

Według Bloomberg BNEF rozwój zielonego wodoru mógłby pozwolić na redukcję globalnej emisji gazów cieplarnianych o 34 procent, jeżeli ta technologia zostałaby wsparta subsydiami o wartości około 150 mld dolarów.

Epidemia koronawirusa, choć nieco odracza w czasie zasadnicze decyzje dotyczące polskiej energetyki, to jednak nie likwiduje problemów związanych z produkcją energii. Nasz rząd musi zacząć rozważać inne rozwiania niż węgiel!

Zdaniem autorów raportu Bloomberga wytwarzanie wodoru z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii pozwoliłoby na magazynowanie tego paliwa i zasilanie według uznania wszelkiej działalności gospodarczej, w tym ciężkiego przemysłu, np. stalowego czy stoczniowego.

Koszty wytwarzania tzw. zielonego wodoru mają spaść do 0,8-1,6 dolarów za kilogram do 2050 roku. Ceny z uwzględnieniem magazynowania i transportu w Chinach, Indiach i Europie Zachodniej mogą spaść do około dwóch dolarów za kilogram w 2030 roku i jednego w 2050 roku.

Konieczna byłaby jednak budowa nawet trzy do czterech razy większej infrastruktury magazynowej wartej 637 mld dolarów do 2050 roku.

Cały raport:
https://about.bnef.com/…/hydrogen-economy-offers-promising…/