LOGO

GOSPODARKA

Mar
04

Generalny remont RCK za ponad 1 mln zł! I niemałe pieniądze na oświatę...

17105515-10208161353742765-509192934-n.jpg

To najważniejsze zmiany w budżecie, którymi zajęliśmy się 28 lutego podczas sesji Rady Miasta. Chodzi m.in. o reformę oświatową, która została narzucona samorządom i stanowi dla nich niemałe obciążenie, także dla Gminy Piła. Dlatego w tym roku ponad 600tys zł rozdzielimy w zakresie podstawowej działalności oświatowej. Ponadto przeszło 170tys zł, to kwota, która zostanie przeznaczona na dokształcenie i doskonalenie nauczycieli na podstawie przepisów, wprowadzonych w grudniu 2016 roku.

- Projekt uchwały budżetowej wzbudził niemałą dyskusję. Pozostaje nic innego jak to zaakceptować, bo przecież musimy realizować przepisy prawa – skomentował radny Rady Miasta Lucjan Szutkowski.

***

Ale jest i dobra wiadomość… Skarbnik miasta Ewelina Ślugajska poinformowała nas o ogłoszonym naborze wniosków na realizację inwestycji związanej z remontem Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Podkreśliła, że Gmina Piła musi finansowo zaangażować się w 100procentach w realizację tej inwestycji, a po jej ukończeniu do budżetu miasta wróci 85proc. tych środków…. czyli odzyskamy 1mln 100tys zł :)

Spytałem panią Ewelinę Ślugajską o zakres inwestycji. W odpowiedzi usłyszałem, że renowacja obejmie cały parter od wejścia do budynku poprzez wszystkie korytarze. W RCK pojawi się winda dla osób niepełnosprawnych. Odremontowana zostanie sala kameralna. Zyskają wszystkie sanitariaty. 

Biuro prasowe: jacekboguslawski.pl