admin_template

Działalność

Kwi
13

Cześć Bohaterom!

s0210021.JPG
s0240025.JPG
s0760082.JPG

13 kwietnia, aby uczcić 78. rocznicę mordu katyńskiego, w samo południe pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Placu Staszica w Pile, odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał prezydent miasta, Piotr Głowski: - Dzisiaj wspominamy około 22tys Polaków - oficerów, policjantów, osób cywilnych, artystów, inżynierów, nauczycieli itd. Osoby te zostały zamordowane. To bardzo dramatyczne wydarzenia zapisane na kartach historii naszego narodu.

W dalszej części, Elżbieta Białęska - w imieniu zarządu pilskiej Federacji Rodzin Katyńskich - podziękowała za przygotowanie tak doniosłej uroczystości. Dodać należy, że podczas obchodów nie zabrakło przedstawicieli wojska polskiego z Piły i z Wałcza oraz kadetów z pilskiego Centrum Kształcenia „Nauka”.

Pod pomnikiem licznie zgromadzili się parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji m.in. kombatanckich, reprezentanci instytucji i stowarzyszeń działających na ternie Piły. Nie zabrakło uczniów, nauczycieli oraz pocztów sztandarowych.

Doniosłym akcentem było odczytania Apelu Pamięci i salwa honorowa w wykonaniu - wyżej wymienionych - przedstawicieli Wojska Polskiego.

- To była ważna uroczystość… Nie tylko dlatego, że uczciliśmy tak ważne wydarzenia, ale na uwagę zasługuje fakt, że został odczytany Apel Pamięci w zmienionej treści. To bardzo ważny akcent – komentuje radny Rady Miasta w Pile, Jacek Bogusławski.

Więcej zdjęć: http://www.jacekboguslawski.pl/dzialalnosc/spolecznosc-lokalna/czesc-bohaterom-683.html