admin_template

O mnie

dsc-8079.png

Jacek Bogusławski – rodowity pilanin, absolwent studiów MBA w Collegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej. Dyplom akredytowany przez Apsley Business School - London. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku ekonomia oraz Technikum im. Stanisława Staszica w Pile, popularnej „Nafty”. Posiada kwalifikacje dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Od 2010 roku (przez dwie kadencje) radny Rady Miasta Piły, przewodniczył komisji gospodarki miejskiej. Przez blisko 23 lata prowadził działalność gospodarczą jako właściciel firmy Studio Promocyjno Handlowe CREDO, która zajmuje się wydawaniem materiałów szkoleniowych w dziedzinie nauki jazdy i bezpieczeństwa – zarówno dzieci, jak i dorosłych – w ruchu drogowym. Produkty i usługi firmy CREDO znane są w całej Polsce, a młodych kierowców, którzy przez ostatnie kilkanaście lat korzystali i wciąż korzystają z materiałów pilskiej firmy przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy można już dziś liczyć w milionach. Prowadząc firmę był również członkiem Business Centre Club oraz Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Od listopada 2018 roku jest członkiem zarządu województwa wielkopolskiego.


Jacek Bogusławski pracę zawodową rozpoczynał od nieistniejących już dzisiaj Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile. Dalsze etapy życia pokierowały go do szczecińskiego oddziału TVP oraz koszalińskiego Biura Marketingu „Puls”, gdzie później został dyrektorem pilskiego oddziału. Jest twórcą oraz współtwórcą inicjatyw, które wpłynęły na życie lokalnej społeczności Północnej Wielkopolski. Zakładając z Mariuszem Szalbierzem, znanym pilskim dziennikarzem, portal i gazetę FaktyPilskie.pl oraz autorski magazyn branżowy „Strefa Jazdy” udowodnił, że w Pile może powstać coś od zera i z powodzeniem konkurować z istniejącymi mediami. Od lat aktywnie działa na rzecz dzieci, młodzieży, a także seniorów w regionie. Aktywnie wspiera sport młodych ludzi, jest współtwórcą klubu piłki futsalowej w Pile, był także jego tytularnym sponsorem. Drużyna – na przekór pierwotnemu zaskoczeniu wielu osób – zaczęła odnosić spektakularne sukcesy.

Inicjator wielu turniejów piłkarskich, jak i szachowych – wszystkie od lat ugruntowane w corocznym kalendarzu wydarzeń Piły i mikroregionu. Współpracując z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, policją, klubami sportowymi i szkołami, wspiera swoimi działaniami i nierzadko pomocą materialną szereg społecznych akcji ukierunkowanych na propagowanie dobrych postaw, sportu, kultury i bezpieczeństwa najmłodszych, ale także na ich rozwój intelektualny.

W wolnym czasie lubi oddać się grze w tenisa, bieganiu, jak i pływaniu.

Książki pod redakcją:

Przewodnik kursanta kat. B

Przewodnik kursanta kat. C, C+E, D, D+E

Przewodnik kursanta kat. A

Vademecum profesjonalnego kierowcy zawodowego z elementami ekojazdy

Jednostki podległe Członkowi Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jackowi Bogusławskiemu

w kadencji 2018-2023

  • Departamenty:

Departament Gospodarki

Departament Środowiska

Departament Sportu i Turystyki

  • Wojewódzkie samorządowe jednostki organizacyjne:

Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie 

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Na podstawie uchwał Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

Powiedzieli o mnie: