O mnie

dsc-8079.png

Jacek Bogusławski – rodowity pilanin, absolwent technikum im. Stanisława Staszica w Pile, popularnej „Nafty” oraz Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku ekonomia. Od 2010 roku (obecnie drugą kadencję) Radny Rady Miasta, przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, członek Business Centre Club oraz Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Przez blisko 20 lat przedsiębiorca, właściciel firmy Studio Promocyjno Handlowe CREDO, zajmującej się od kilkunastu lat wydawnictwem materiałów szkoleniowych w dziedzinie nauki jazdy i bezpieczeństwa – zarówno dzieci, jak i dorosłych – w ruchu drogowym. Produkty i usługi firmy CREDO znane są w całej Polsce, a młodych kierowców, którzy przez ostatnie kilkanaście lat korzystali i wciąż korzystają z materiałów pilskiej firmy przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy można już dziś liczyć w milionach. Firma prowadzi także działalność szkoleniową w zakresie aktywizacji zawodowej na wielu polach, traktując odbiorców swojej oferty w sposób parytetowy – szkolenia oferowane przez firmę CREDO są dedykowane zarówno do mężczyzn, jak i kobiet, chcących rozwijać swoje umiejętności zdobywając nową profesję czy zawód.

Od lat, będąc inicjatorem i prezesem zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Uczestników Ruchu Drogowego „Świadomy – Bezpieczny”, promuje prawidłowe postawy wśród kierowców i pieszych.

Jacek Bogusławski pracę zawodową rozpoczynał od nieistniejących już dzisiaj Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile. Dalsze etapy życia pokierowały go do szczecińskiego oddziału TVP oraz koszalińskiego Biura Marketingu „Puls”, gdzie później został dyrektorem pilskiego oddziału. Jest twórcą oraz współtwórcą inicjatyw, które wpłynęły na życie lokalnej społeczności Północnej Wielkopolski. Zakładając z Mariuszem Szalbierzem, znanym pilskim dziennikarzem portal i gazetę FaktyPilskie.pl oraz autorski magazyn branżowy „Strefa Jazdy” udowodnił, że w Pile może powstać coś od zera i z powodzeniem konkurować z istniejącymi mediami. Od lat aktywnie działający na rzecz dzieci, młodzieży ale także seniorów w regionie. Aktywnie wspierający sport młodych ludzi, współtwórca powstania klubu piłki futsalowej w Pile i jego tytularny sponsor; drużyna – na przekór pierwotnemu sceptycyzmie i zaskoczeniu wielu – zaczęła odnosić spektakularne sukcesy.

Inicjator wielu turniejów piłkarskich, jak i szachowych – wszystkie od lat ugruntowane w corocznym kalendarzu wydarzeń Piły i mikro-regionu. Współpracując z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, policją, klubami sportowymi i szkołami wspiera swoimi działaniami i nierzadko pomocą materialną szereg społecznych akcji ukierunkowanych zarówno na propagowanie dobrych postaw, sportu, kultury i bezpieczeństwa najmłodszych, ale także na ich rozwój intelektualny.

W wolnym czasie lubi oddać się grze w tenisa, bieganiu, jak i pływaniu.

Książki pod redakcją:

Przewodnik kursanta kat. B

Przewodnik kursanta kat. C, C+E, D, D+E

Przewodnik kursanta kat. A

Vademecum profesjonalnego kierowcy zawodowego z elementami ekojazdy

Powiedzieli o mnie: