admin_template

Społeczność lokalna

Kwi
06

To będzie metamorfoza

Księży kacerek w Wągrowcu, wraz z okolicą, już niedługo czeka metamorfoza. Miasto otrzymało kolejną w tym roku decyzję o dofinansowaniu – tym razem na kwotę ponad 3,6 mln złotych.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zwiększył kwotę przeznaczoną na realizację projektów zgłoszonych do konkursu w dziedzinie edukacji ekologicznej. Pula środków to prawie 12 mln złotych. Na liście wniosków ocenionych pozytywnie i wybranych do dofinansowania znalazł się m. in. projekt złożony przez miasto Wągrowiec, pt. „Modernizacja Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, wraz z rozbudową o terenowy punkt edukacyjny – miejski EKO park.

Zmodernizowana będzie siedziba centrum (w Miejskiej Bibliotece Publicznej), ale przede wszystkim, dzięki projektowi, obszar dawnego parku zostanie przywrócony miastu. Powstaną m. in. pomost i taras edukacyjny przy Wełnie, punkt edukacyjny z miejscem na ognisko, kino plenerowe, plac zabaw o tematyce ekologicznej, szlak edukacyjny i nowe oświetlenie. Modernizacji doczeka się też parking, posadzone będą nowe rośliny i pojawią się elementy małej architektury (stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki, itp.). Koszt inwestycji to nieco ponad 5,4 mln złotych, a dofinansowanie stanowi 65% jej wartości.

Serdeczne gratulacje dla burmistrza Jarosława Berendta i całego zespołu, który przygotował projekt.

wagrowiec-01.jpg
wagrowiec-03.jpg
wagrowiec-02.jpg