admin_template

Społeczność lokalna

Kwi
06

Ponad 2,3 mln dla obornickich lasów

nadlesnictwo-oborniki.jpg

II etap projektu „Windą do lasu” Nadleśnictwa Oborniki otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu w zakresie edukacji ekologicznej. Nadleśnictwo przeprowadzi kampanię edukacyjno – informacyjną na temat zrównoważonego użytkowania zasobów naturalnych oraz modernizację infrastruktury, która uwzględni potrzeby osób niepełnosprawnych.

W ramach kampanii zorganizowane będą akcje edukacyjne, rajdy, spotkania edukacyjne w szkołach, a także wydanie materiałów edukacyjnych (również w języku Braille`a) oraz audiobooków, gry terenowe. Kampania będzie prowadzona w Internecie, TV, rozgłośniach radiowych i w formie billboardów.

Modernizacja obiektów nadleśnictwa obejmuje aranżację wnętrz, wykonanie nowoczesnej ekspozycji multimedialnej i doposażenie w akcesoria i sprzęt przyjazny osobom z dysfunkcją wzroku i ruchu.

Leśnicy nie zapominają też o ochronie środowiska. Projekt zakłada zbudowanie demonstracyjnej gruntowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW, która umożliwi prezentację możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Znakomita inicjatywa, świetny projekt. Mam nadzieję, że wielu mieszkańców Wielkopolski w przyszłości odwiedzi Nadleśnictwo Oborniki, by zobaczyć efekty. Inwestycja ma się zakończyć w marcu 2022 roku, a jej całkowite koszty to około 3,4 mln złotych.