admin_template

Społeczność lokalna

Lip
20

Decydujmy razem o bezpieczeństwie

decydyjmyrazemobezpieczenstwie.jpg

Decydujmy razem o bezpieczeństwie!

 


Infrastruktura drogowa w Polsce stale się poprawia. Ale komfort kierowców nie równa się bezpieczeństwu pieszych. Według Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu w naszym kraju liczba zabitych pieszych w odniesieniu do miliona mieszkańców jest jedną z najwyższych na Starym Kontynencie. Gorzej od Polski wypadają tylko Litwa i Rumunia.

Powód? Aż jeden na trzy wypadki w Polsce ma miejsce w warunkach ograniczonej widoczności. Nieoświetlone drogi i niedostatecznie oświetlone przejścia dla pieszych zbierają tragiczne żniwo. W tych miejscach życie traci 85% potrąconych. Dla porównania na oświetlonych drogach liczba ofiar jest trzykrotnie mniejsza! Problem ten szczególnie widać w polskich miastach. Właśnie w nich ginie aż 65% pieszych. Wniosek jest więc jasny.

Przejścia dla pieszych w Polsce nie są właściwie oświetlone.

Każdy pilanin może dzisiaj jeszcze sprawić aby było bezpieczniej na 3 naszych przejściach dla pieszych! 
Nic to nie kosztuje! 
Nie musisz nawet wychodzić z domu!
Wystarczy, że oddasz głos w ramach pilskiego Budżetu Obywatelskiego na te 3 małe zadania:

Osiedle Gładyszewo

MGL-02
Zainstalowanie w Pile przy ul. Kamiennej na osiedlu Gładyszewo bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych.

Osiedle Jadwiżyn

MJA-02
Zainstalowanie na przejściu dla pieszych przy ul. Królowej Jadwigi bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych.

Osiedle Zamość

MZA-02

Zainstalowanie na przejściu dla pieszych przy ul. Okólnej pomiędzy rondem Franciszka Toboły i skrzyżowaniem z ul. Tucholską bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych.

Jeszcze tylko dzisiaj w czwartek i jutro w piątek 21 lipca do północy możesz oddać swój głos na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl

Zrób to dla swoich najbliższych, sąsiadów i siebie

#piła #budżetobywatelski #bezpieczeństwo #jacekboguslawski