LOGO

Blog

WPW ruszyła

Za nami pierwsze robocze posiedzenie czterech paneli Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, tj: "Biznesu", "Nauki", "Liderów Samorządowych", "Obywatelskiego". Wypracowane propozycje działań są zbierane przez departament gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także w dedykowanym dla członków forum.

Wielkopolska Platforma Wodorowa, której mam przyjemność przewodniczyć, ma sprzyjać efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz nisko i zeroemisyjnej gospodarki. Wodór jest bardzo obiecujący dlatego, że jest bez wątpienia zielonym źródłem energii, a ogniwa wodorowe są stosunkowo prostymi urządzeniami. To technologia jutra, rozwijana już dziś przez wiodące gospodarki na świecie.

Cały czas możecie przystępować do wodorowej rewolucji. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony http://iw.org.pl/rewolucjawodorowa/

Podczas pierwszego posiedzenia paneli WPW powitaliśmy na "naszym pokładzie" prof. dr hab. inż. Jacka Dacha – kierownika Pracowni Ekotechnologii Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Szymona Cyferta – kierownika Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Adriana Sterna – prezesa zarządu ROB-TECH sp. z o.o.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
07.jpg
06.jpg