admin_template

Blog

HSA zwycięzcą!

20200731-111253.jpg

 Województwo wielkopolskie przeprowadziło X edycję konkursu zatytułowanego „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”.

Celem konkursu było nagrodzenie i wyróżnienie działań (np. akcji społecznej, projektu społecznego, kampanii społecznej, usługi) zrealizowanych w roku 2019 i/lub 2020 (zakończonych do dnia ogłoszenia konkursu) w wielkopolskich społecznościach lokalnych na rzecz włączenia w życie społeczne osób z niepełnosprawnościami.

Laureatami X edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” zostali:

1 miejsce. Krok po kroku HSA.

Tytuł inicjatywy/pomysłu: Odkryj Nurkowanie HSA. NAGRODA FINANSOWA: 20 000,00 zł.

2 miejsce. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Tytuł inicjatywy/pomysłu: Mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. NAGRODA FINANSOWA: 15 000,00 zł.

3 miejsce. Stowarzyszenie na Górze.

Tytuł inicjatywy/pomysłu: Puszczeni na głębokie wody. NAGRODA FINANSOWA: 10 000,00 zł.

Wyróżnienia w X edycji Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” otrzymali:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Tytuł inicjatywy/pomysłu: Audyt w instytucjach publicznych Wielkopolska Dostępna edycja 2019. NAGRODA FINANSOWA: 2 500,00 zł.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach.

Tytuł inicjatywy/pomysłu: Działania i warsztaty dla matek i dzieci z niepełnosprawnościami.

NAGRODA FINANSOWA: 2 500,00 zł.

Oficjalny komunikat TUTAJ.

Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia organizacjom i instytucjom nie tylko za to, że zdecydowały się przedstawić swoje realizacje na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale także dlatego - a może i przede wszystkim dlatego - że zdecydowały się podjąć określone działania z myślą o tych wszystkich osobach. Wykazały się tym samym wrażliwością, odpowiedzialnością, troską o najbardziej potrzebujących. Dar z siebie to najcenniejsze, co można dać. Dziękuję i jeszcze raz gratuluję najlepszym z X edycji naszego konkursu. Marzenia się spełniają.

Jestem ogromnie szczęśliwy i dumny z faktu, że dwa stowarzyszenia z północy Wielkopolski znalazły się „na pudle”. Krok po kroku HSA i Stowarzyszenia na Górze. Rewelacja, trzymajcie tak dalej, a ja będę mocno trzymał za Was kciuki.