admin_template

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli - konkursy

Wrz
17

530 milionów euro na wsparcie sieci naukowców

nabor-do-programu-msklodowskacurie.png

Komisja Europejska otworzyła właśnie nabór do programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Innowacyjne sieci szkoleniowe (ITN), który przeznaczony jest na szkolenia kreatywnych, przedsiębiorczych i innowacyjnych naukowców na wczesnym etapie kariery. Na program przeznaczono środki o wartości 530 mln euro w ramach Horyzontu 2020. Nabór otwarty jest do 14 stycznia 2020 r.

Wnioski można składać na projekty we wszystkich dziedzinach badań i wiedzy oraz realizować je w trzech trybach: europejskie sieci szkoleniowe (ETN), europejskie wspólne doktoraty (EJD) oraz europejskie doktoraty przemysłowe (EID). Innowacyjne sieci szkoleniowe są okazją do podniesienia doskonałości i ustrukturyzowania badań oraz szkoleń doktoranckich w Europie (państwa członkowskie UE i państwa stowarzyszone z programem „Horyzont 2020”). Zapewniają one lepsze perspektywy kariery zarówno w sektorze akademickim, jak i pozaakademickim poprzez mobilność międzynarodową i międzysektorową w połączeniu z nastawieniem na innowacje.

Wyniki konkursu będą znane najpóźniej do czerwca 2020 r.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem nt. programu Marie Skłodowska-Curie Actions i szerszego opisu Innovative Training Networks na stronie Biura Wielkopolski w Brukseli.

Wymagania dot. wniosku są wyszczególnione na stronie naboru.
Więcej informacji o MSCA można znaleźć na tej stronie.

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Komisji Europejskiej