admin_template

Aktualne nabory wniosków

Paź
01

Ponad 1,45 mln zł na „Deszczówkę”

20-10-01-deszcz01.jpg

W czerwcu tego roku zarząd województwa ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, realizowanych przez samorządy terytorialne i jednostki im podległe z województwa wielkopolskiego w 2020 roku w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej służących celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym lub przeciwpożarowym na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pn. „Deszczówka”.

Celem programu jest promowanie działań zapobiegających negatywnym skutkom suszy poprzez retencjonowanie i odpowiednie wykorzystywanie wody opadowej w celu nawadniania terenów zielonych na terenie województwa wielkopolskiego, oraz wykonywania systemów podziemnego lub naziemnego magazynowania wody opadowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie. Program skierowany jest do samorządów terytorialnych i jednostek im podległych z województwa wielkopolskiego.

Na posiedzeniu pod koniec września zarząd wybrał do dofinansowania 34 wnioski zgłoszone przez samorządy, na łączną kwotę 1 455 317 złotych. Z tej puli prawie 243 tysiące złotych trafi do gmin w północnej Wielkopolsce.

Gmina Wolsztyn

- wykorzystanie wód opadowych z dachów budynków: Ochotniczej Straży Pożarnej oraz świetlicy wiejskiej w Obrze do nawadniania terenów zielonych (w tym trawiastego toru do ćwiczeń bojowych dla członków OSP) w ogrodzie społecznym „Cztery Pory Roku” w miejscowości Obra – 22 500 zł,

- wykorzystanie wód opadowych z dachu budynku sali sportowej (siłowni) MOSiR Wolsztyn do nawadniania terenów zielonych na terenie przyległym – 21 500 zł.

Gmina Łobżenica

- budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Stadionie Sportowym im. Alojzego Graja – 50 000 zł,

Miasto i Gmina Szamotuły

- retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych do nawadniania boiska sportowego – 50 000 zł,

Gmina Oborniki

- budowa instalacji kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem wód opadowych – 50 000 zł,

Gmina Trzcianka

- budowa zbiorników wody deszczowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Trzciance – 13 260 zł,

- budowa zbiorników wody deszczowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance – 19 404 zł,

- budowa zbiorników wody deszczowej przy Szkole Podstawowej w Siedlisku – 16 315 zł.

Pełną listę rankingową projektów wybranych do dofinansowania znajdziecie TUTAJ.