admin_template

Aktualne nabory wniosków

Sty
16

PARP ogłasza nabór wniosków

20-01-16-parp-norweskie.png

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w programie "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje".

Małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w Polsce, mogą otrzymać nawet 2 mln euro na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych procesów, produktów lub technologii.
Wnioski będą przyjmowane od 7 stycznia do 31 marca 2020 r.

O wsparcie finansowe będzie można starać się w trzech obszarach:

- technologie przyjazne środowisku – projekty dotyczące wdrożenia innowacji, które przyczynią się jednocześnie do rozwoju firm i ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko (działalności własnej lub produktów, które firma wprowadzi na rynek),
- innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych – projekty w zakresie innowacyjnych procesów lub produktów dotyczących wód morskich lub śródlądowych oraz wybrzeża (także w zakresie poprawy stanu środowiska),

- technologie poprawiające jakość życia – projekty dotyczące tworzenia, rozwoju i wprowadzenia na rynek produktów ułatwiających funkcjonowanie osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (w szczególności osób starszych).

Ponadto w programie przewidziano dodatkową pulę środków na realizację projektów obszarów dla kobiet („Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet”).
Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.