admin_template

Aktualne nabory wniosków

Lis
09

Dotacje na sprzęt i szkolenia

20-11-09-nadzwyczjny-konkurs-wrpo.png

Od 9 listopada można składać wnioski na dotacje na sprzęt potrzebny do nauki zdalnej nauczycielom i uczniom szkół zawodowych z Wielkopolski. Wnioski będą rozpatrywane na bieżąco, a dotacja pokryje 100 procent wydatków.

To konkurs w trybie nadzwyczajnym. W związku z tym, że nauka w szkołach znów odbywa się zdalnie, organy prowadzące szkoły zawodowe, mogą otrzymać dotację na zakup potrzebnego sprzętu, a także w razie potrzeby, przeszkolenie nauczycieli.
Wnioski mogą więc składać starostwa, będące organem prowadzącym większości szkół, ale także izby gospodarcze, ministerstwa itp.

Do podziału jest 27,94 miliona złotych. Pojedynczy projekt musi mieć wartość co najmniej 50 tysięcy złotych. Górna granica to 100 tys. euro czyli około 450 tys. zł. Konkurs został zorganizowany w taki sposób, by zarówno przygotowanie wniosków, jak i rozliczenie projektu było maksymalnie uproszczone i mogło nastąpić szybko.

Regulamin konkursu przewiduje pewne ramy, są one jednak elastyczne. Założenie jest takie, że kupiony w ramach projektu laptop wraz z oprogramowaniem powinien kosztować od 3500 do 5000 zł, tablet - 1500 zł, zaś godzina kursu dla nauczycieli - od 40 do 150. Jeśli jednak jest potrzebny droższy sprzęt, jego zakup także będzie możliwy, ale w takim przypadku trzeba uzasadnić konieczność większych wydatków. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.