admin_template

Bezpieczeństwo

Lis
28

Pierwsza pomoc na schodach

20161128-123704.jpg
schody-ktore-ucza-pila-2.jpg
schody-ktore-ucza-pila-1.jpg

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Pile od kilku dni mają do czynienia z oryginalnym kursem pierwszej pomocy. Dzięki edukacyjnym naklejkom wykonanym z folii samoprzylepnej, które pojawiły się na schodach, idąc do sal lekcyjnych uczą się podstaw ratowania ludzkiego życia.

Jeden stopień, to jeden punkt z informacją jak ratować ludzkie życie. Całość tworzy streszczony instruktaż pierwszej pomocy. Na pomysł wpadł pilski radny, właściciel firmy SPH Credo w Pile, Jacek Bogusławski. To on zasponsorował naklejki z kurem pierwszej pomocy. Radny zapowiada, że niebawem podobne naklejki pojawią się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Piły, a z czasem w całym powiecie pilskim.

- Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy powinno się wdrażać od najmłodszych lat. Dlatego pomyślałem, aby te zasady w kilku punktach umieścić na często uczęszczanych schodach szkolnych. Nasz projekt zaczęliśmy od ZS nr3 i na tej placówce nie skończymy – mówi radny Rady Miejskiej w Pile Jacek Bogusławski.

Pomysł zyskał aprobatę wśród uczniów, którzy nie tylko zatrzymują się i czytają napisy, ale też prowadzą ożywioną dyskusję na temat poszczególnych punktów.

- Na naklejkach znajdują się bardzo ważne informacje. Przecież codziennie w środkach masowego przekazu słyszymy o wypadkach. Zatem pojawia się pytanie: jak zachować się, gdy komuś z naszego otoczenia trzeba udzielić pierwszej pomocy – mówi radny Jacek Bogusławski. I dodaje: - Uczniowie z ZS 3 znają już odpowiedź na to pytanie. Jestem z nich bardzo dumny. 

Biuro prasowe: jacekboguslawski.pl