admin_template

Blog

Zwierzaki na was czekają!

27591615-1598593293556248-986552916-n.jpg

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Piła, prezydent Piotr Głowski poinformował, że już za kilka dni uruchomiony zostanie darmowy autobus MZK na trasie Plac Zwycięstwa – Schronisko dla Zwierząt w Leszkowie. Każde dziecko, jak również dorosły, będzie mógł skorzystać z tej specjalnej linii autobusowej codziennie (przez okres ferii) i przyjechać do Schroniska, aby na własne oczy zobaczyć w jakich warunkach przebywają psy, porozmawiać z wolontariuszami, a nawet wyprowadzić czworonoga na spacer.

Jednocześnie apeluję za prezydentem Piotrem Głowskim, aby w każdej szkole, w każdym przedszkolu zostało utworzone Koło Przyjaciół Zwierząt, w ramach którego można prowadzić zajęcia edukacyjne na temat zwierząt, a nawet pracować w ramach wolontariatu na rzecz psów z pilskiego Schroniska. Jakże to ważne, aby te zwierzęta miały bardzo częsty kontakt z dziećmi i dorosłymi, aby nabrały energii i zobaczyły tę lepszą stronę życia. Tym bardziej, że są to zwierzęta, które musimy objąć specjalną troską. Niejednokrotnie porzucone, chore, pokaleczone (przybyły do Schroniska z wypadków komunikacyjnych), bądź stare, osamotnione, psy.

Z mojej strony szczerze zachęcam do odwiedzania Schroniska i wyprowadzania piesków na spacer, bo to naprawdę wspaniała przygoda, za każdym razem inna :) I jest przy tym wiele radości! 

#schronisko #Piła #leszków #pies #kot #wolontariusz