admin_template

Blog

Pilne!!! Nowe ograniczenia

20-04-01-nowe-restrykcje.jpg

Wymóg 2 m odległości między osobami w przestrzeni publicznej. Osoby niepełnoletnie jedynie poruszają się z rodzicem/opiekunem.

Ograniczenie dostępu do parków, skwerów, miejsc rekreacyjnych. Wprowadzony zostaje również zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Zamknięte zostają wszystkie gabinety fryzjerskie, kosmetyczne tatuażu, piercingu

Limit dla sklepu - maksymalnie 3 osoby na jeden punkt kasowy. Jeśli sklep ma 5 kas czynnych to w sklepie może przebywać 15 osób. Na poczcie 2 osoby na jedno okienko. Na bazarze 3 osoby do jednego straganu.

Obowiązek rękawiczek przed wejściem do sklepu.

Sklepy budowlane wielkopowierzchniowe zamknięte w weekendy. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

Dla ochrony osób starszych, w celu zmniejszenia liczby spotkań osób najbardziej zagrożonych w godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte tylko dla seniorów 65+.

W zakładach pracy/ biurowcach należy zachować 1.5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony. Najlepiej w miejscu, obok którego ludzie przechodzą.

Zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe od 2 lub 3 kwietnia, z wyjątkiem dla miejsc wykorzystywanych dla pacjentów objętych kwarantanną i na pobyty pracownicze.

Dwutygodniowa obowiązkowa kwarantanna dla osób, które mieszkają w domu z osobą przebywającą w kwarantannie. Osoba powracająca zza granicy poddana zostaje obowiązkowej kwarantannie i jeśli kwarantanna odbywać się będzie w domu z rodziną to jest ona również dla całej rodziny.

Na czas pandemii odwołane zostają wszystkie zabiegi medyczne/rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia.

Więcej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki