admin_template

Blog

Mamy okno na świat! :)

mamy-okno-na-swiat.jpg

Mamy to! :) Dzisiaj w ręce gminy Piła przekazano byłe lotnisko wojskowe z przeznaczeniem na utworzenie gminnego lotniska cywilnego użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji. To zdecydowanie dobra nowina, bo Piła zyskała nowe okno na świat!

Do przekazania lotniska - w drodze darowizny od Skarbu Państwa - doszło poprzez zawarcie aktu notarialnego, czego dokonał prezydent Piły Piotr Głowski.

Warto podkreślić, że przedmiotem darowizny jest  pięć nieruchomości, w skład których wchodzą 46 działki ewidencyjne o łącznej powierzchni 294,0241 ha. Wartość darowanych nieruchomości została określona łącznie na 116 947 257,00 zł.

- Mieszkańcy Piły w większości pozytywnie oceniają przejęcie lotniska na rzecz Gminy. Również jestem pełen optymizmu. Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój Piły, także pod kątem handlowym i gospodarczym. Myślę, że właśnie pod tym względem lotnisko sprawdzi się w stu procentach i przyczyni się do jeszcze większego rozwoju gospodarczego naszego miasta. Co do tego mam absolutną pewność! – komentuje radny Rady Miasta w Pile, Jacek Bogusławski.

(fot. UM Piły)